Příběh našeho projektu

Projekt vznikl spojením dvou samostatně působících hudebních těles - swingové kapely Rose Melody a smyčcového kvarteta Amedeus.

ROSE MELODY

Rose Melody je společným vymodleným dítkem Štěpána a Zuzky, kterého by samozřejmě nebylo bez pomoci několika nadšenců, kteří jsou dodnes jejími členy. Je to mladá swingová kapela navazující na tradici velkých swingových a tanečních orchestrů v malém balení (6 hráčů + 2 zpěvy), která hraje vše od 20. let 20. stol. po současnost včetně nejznámějších melodií světové klasické hudby. V našem repertoáru naleznete i autorské skladby, jistě vám některou z nich nabídneme i v rámci tohoto projektu.

Jak s oblibou říkají hudební kritici: "Kapela je pořád stejná, jen kapelníci se střídají." Nechceme jim dávat zcela za pravdu, ale mnozí z našich hráčů mají zkušenosti z jiných profesionálních swingových orchestrů, s nimiž trvale spolupracují. V Rose Melody najdete a uslyšíte tyto nástroje: piano, kytara, kontrabas, bicí a trubka, pozoun, saxofon.

Koho by před několika lety při prvním vystoupení kapely na asfaltovém hřišti za huntířovskou sokolovnou napadlo, že se spojí se smyčcovým kvartetem a vrhne se do obdobného projektu?

............... Nás ano!

AMEDEUS KVARTET

Krásu smyčcového kvarteta obdivovalo italské publikum již v baroku. Od té doby se mnohé změnilo, ale půvabný zvuk smyčcových nástrojů zůstal. Propojení big bandů a smyčcových orchestrů není neobvyklé, náš nový projekt tuto syntézu redukuje a propojuje malou swingovou kapelu a smyčcový kvartet. Ke spolupráci na projektu se tak propůjčil Amedeus kvartet, který vznikl z hráčů Českého národního symfonického orchestru. A kdo ví, třeba některý z hráčů tohoto kvarteta i zazpívá.